Õllemuuseum korraldab lisaks õlleteemalisele programmile muuseumis ka kunstinäitusi. Iga kolme kuu tagant leiad meie kunstitunnelist uue väljapaneku.

Huvilised saavad kunstinäitusi külastada tasuta – anna oma soovist teada meie kingipoe teenindajale.

Kui sul on küsimusi meie kunstinäituste kohta või tunned kunstnikuna huvi meie juures näituse korraldamise vastu, siis võta meiega ühendust muuseum@alecoq.ee.

Käimasolev näitus

Sashami joonistuste näitus „Tabamatu Tartu“ 5.09.2024-7.12.2024

Õllemuuseum kutsub kõiki Tartu vanade hoonete fänne Sashami joonistuste näitusele „Tabamatu Tartu”. Sashami ehk Alexandra Milyakina tegeleb linnaillustratsioonidega alates 2017. aastast ja on selle aja jooksul joonistanud üle 350 Tartu hoone.

Sashami sõnul on joonistamine tema katse püüda kinni linna, mis pidevalt muutub, areneb ja justkui libiseb käest. Eriti köidavad Sashamit vanad puumajad, kuurid, vabrikud ja garaažid.

Näitusel „Tabamatu Tartu“ on väljas 26 Sashami joonistust perioodist 2017-2024. Lisaks tutvustati näituse avamisel ka äsja valminud interaktiivset Tartu kaarti, kuhu on koondatud kõik Sashami Tartu joonistused läbi aastate. Kaardiga saab tutvuda siin.

Sashami ehk Alexandra Milyakina (s. 1991) on Tartu Ülikooli teadur ja vabakutseline kunstnik, kes tegeleb peamiselt linnaillustratsioonidega. Ta on teinud illustratsioone Tartu Linnavalitsusele, Tartu Linnamuuseumile, Obinitsa Muuseumile jpt. Tema loodud tigutorni kujutist saab näha ka A. Le Coqi limonaadi Lillepidu kaelaetiketil.

Toimunud näitused

Diana Schmidti ja Aleksandra Vlasova maalinäitus „Värvikas rutiin“ – 4.06.2024-31.08.2024

Maalinäitus “Värvikas rutiin” kutsus vaatajat piiluma tehaste argipäevaellu läbi kunstnike silmade. Autorid püüdsid tabada igapäevatöö ilu ja näidata, et ka argised tegevused võivad olla täis värvi ja inspiratsiooni.

Kunstnikud on Kõrgema Kunstikooli Pallas maaliosakonna värsked vilistlased Diana Schmidt ja Aleksandra Vlasova.

Diana ja Aleksandra ammutasid ainest näituse tegemiseks isiklikest töökogemustest erinevates tööstusettevõtetes. Lisaks said nad inspiratsiooni ka A. Le Coqi tehasest, kus nad osalesid tootmise ekskursioonil.

Näitus oli külastajatele avatud 4.06.2024-31.08.2024 T-R 11-18 ja L 11-17.

Silver Vahtre graafiliste tööde näitus “Emajõe Ateen” – 5.03.2024-1.06.2024 

Silver Vahtre  näitusel „Emajõe Ateen“ oli väljas valik pilte Vahtre graafilisest sarjast „Tartu kollaažid”, mis valmis aastatel 2019-2020.

Kunstniku sõnul on tegemist piltideks vormitud linnavaatlustega, kus ta on püüdnud kirjeldada lugusid, mida linn võiks rääkida, kui uudishimulikult ringi vaadata ja heatahtlikult kuulatada.

Vahtre kirjeldab „Tartu kollaažide“ sarja inspiratsiooni nii: „Sageli vastandatakse linna ja maad, tõstes esile ühe tehislikku ja teise looduslikku olemust. Kuid ka linna võib soovi korral vaadelda nagu metsa või merd – linnas on lihtsalt peamiseks loodusjõuks seal elavad inimesed, kelle mõtted ja ettevõtmised on tihti sama ettearvamatud nagu ilm, mille muutumist püüame küll ette näha, kuid mis suudab meid ikka ja jälle üllatada.“

Lisaks oli õllemuuseumi näitusel väljas ka kaks tööd Vahtre sarjast „Tartu postkaardid” (2016–2020), kus osales iidne linnakodanik nimega Õlu.

Silver Vahtre (s 1953) on Eesti lavastus- ja filmikunstnik, graafik ja disainer. Ta on loonud arvukalt lavakujundusi Eesti teatritele, kujundanud filme ja illustreerinud raamatuid. Isikunäitustel on ta esinenud ka teatriplakatite ja graafikaga.

Albert Gulgi joonistuste näitus „Õlledžungel“ – 12.12.2023-2.03.2024

Albert Gulgi näitusel “Õlledžungel” oli väljas kümme Gulgi joonistust perioodist 2011-2023.

Kunstnik ise kirjeldas väljapanekut nii: „Õlu on inspireerinud mind ammusest ajast. Pidevad seiklused, ootamatud sündmused ja kohtumised. Kauged unistused võivad järsku teoks saada. Ja siis hakkab lõputu naljakas mäng. Tihtipeale tekivad läbi kujundlike sündmuste veidrad üksused, mis ongi kunstiteosed ajus ja pildis, jutus ja tegudes. Mis sai kunagi käima löödud, jätkub mänguna ikka edasi. Õlu on sidunud kauged siirad lapsemängud veidraks lummuseks, mida jätkan ka õlleta. Leian soojust ja päikest ka läbi lörtsi ja külma“.

Albert Gulk (s 1969) on lõpetanud Tartu Ülikooli maaliosakonna. Ta on üks Tartu Kursi koolkonna asutajatest ning osaleb näitustel alates 1988. aastast. Gulk on kujundanud ka mitmeid lavastusi ja raamatuid.

Tema töid iseloomustab isikupärane joonistuslaad ja imetabane kujutlusvõime. Kunstnik ei kasuta oma joonistustes modelli ega foto abi ja toetub üksnes oma visuaalse mälu kujunditele.

Margus Meinarti maalinäitus „Lisadega linn“ – 17.10.2023-9.12.2023 

Margus Meinarti maalinäitusel “Lisadega linn” oli väljas kümme Margus Meinarti tööd ajavahemikust 2012-2024.

Kunstnik ise kirjeldas väljapanekut nii: „Tegelen värviga. Viimasel ajal on värvid moodustanud linnu. Linnu, mida ma tunnen ja ei tunne ka. Ühte on sulanud kodulinna Tartu ja maailma eri linnade vaated. Lisaks kujunditele mängib olulist rolli ka teose “temperatuur”. Kummalisel kombel ja endalegi üllatuseks, on see enamasti soe. Praeguse väljapaneku “linnalisad” on vahelduseks linnavaadetele ja näitusele rütmi andmiseks“.

Margus Meinart on omandanud maalihariduse Konrad Mägi Ateljees Kaja Kärneri ja Heldur Viirese käe all. Ta on ennast täiendanud Norras ja Ameerika Ühendriikides. Praegu töötab ta Kõrgema Kunstikooli Pallas maaliosakonna juhatajana.

„Lisadega linn“ oli õllemuuseumi esimene kunstinäitus ja sellega koos avasime ka õllemuuseumi kunstitunneli.